Thodex Litecoin Nedir?

Thodex Litecoin Bitcoin’den sonra piyasaya sürülen ilk kripto para birimidir. Litecoin’le birlikte Altcoin piyasası oluşmuştur. Yani Bitcoin’e alternatif olan kripto paralar ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu yazımızda size Todex Litecoin nedir, Todeks Bitcoin ile arasındaki farklar konularında bilgi vereceğiz.

Thodex Altcoinlerin öncüsü olan Litecoin temelde Bitcoin’le aynı özellikleri taşısa da işlem hızı ve fiyat değeri olarak Bitcoin’den ayrılır. Açık kodlu merkezsiz bir kripto para olarak hükümetler tarafından denetlenemez.

Dijital para devrimin ikinci büyük adımıdır. Thodex Bitcoin’le başlayan ekonomi devrimi Litecoin’le birlikte farklı bir aşamaya gelmiştir. Litecoin’le finansal ödemeler dijital olarak yapılabilir. Dünyanın bir yerinden başka bir yerine Litecoin’le para göndermek mümkündür.

Thodex Kripto para borsalarında Litecoin yatırım olanakları güncel olarak değişmektedir. Litecoin grafikleri ve analizleri bu kripto paranın fiyat yönelimlerini ortaya koymaktadır.

Thodex Litecoin Ve Bitcoin Arasındaki Farklar Nelerdir

Litecoin’i Bitcoin’in bir taklidi olarak görmemek gerekiyor. Çünkü Bitcoin’den farklı bir algoritma ile üretiliyor. İki kripto para arasındaki en önemli fark Bitcoin’in büyük yatırımlar için daha uygun olmasının yanında Litecoin’in sıradan kullanıcılar için ideal olmasıdır.

Todex Litecoin Bitcoin dört kat daha hızlı işlem imkânı sunar. Litecoin ceosu Franklyn Richards Litecoini şöyle tanımlamaktadır; Litecoin, herhangi bir yerdeki herhangi bir kimsenin dünyadaki herhangi biriyle işlem yapmak ve küresel ekonomide yer almak için izin almadan kullanabileceği güçlü, politik ve ekonomik bir araçtır.

Amaç olarak Bitcoin’le aynı amacı paylaşsa da Litecoin kullandığı karma algoritmayla sıradan kullanıcılar için daha caziptir.

Thodex Litecoin Algoritmasının Avantajları Nelerdir?

Thodex Litecoin, önde gelen matematik temelli para birimlerine göre daha hızlı işlem onay süreleri ve gelişmiş depolama verimliliği sunar. Litecoin jeton arzı limiti Bitcoin’e göre oldukça yüksektir.

Litecoin 84 milyon limitle piyasaya sürülmüştür. Bu da Litecoin’in fiyat değeri olarak daha düşük olmasını ve sıradan yatırımcılar için daha cazip olmasını sağlamaktadır.

Thodex Litecoin blokaj süresi 2,5 dakika gibi kısa bir süredir. Yani Litecoin’le işlem yapmak çok daha kısa sürer. Thodex Litecoin fiyat değeri olarak Bitcoin’den daha uygundur. Yani Litecoin satın almak daha ucuzdur.

Thodex Litecoin piyasadaki en güvenilir kripto paralar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Thodex Litecoin başarısını kanıtlamış, piyasada dolaşım halinde olan, işlem hacmi yüksek bir kripto paradır.

Thodex Litecoin Nedir,
Nasıl Satın Alınır?

Tüm kripto paraları satın almanın ilk şartı bir dijital cüzdan sahibi olmaktır. Dijital cüzdan kodlarla yazılmış blok zincirinde bir arayüz sağlar. Litecoin satın alırken de dijital cüzdana ihtiyacınız var. Dijital cüzdan oluşturmak oldukça kolaydır.

Size ait bir şifreleme anahtarına sahip olmak için dijital cüzdan oluşturmalısınız. Dijital cüzdanınız olduktan sonra Litecoin satın alabilirsiniz. Türk lirası ile de Litecoin alabileceğiniz kripto para borsa siteleri bulunmaktadır.

Türkiye’deki coin borsası Litecoin satın alabilirsiniz. Türkiye dışındaki coin borsalarından da Litecoin almanız mümkün. Güvenilir coin borsaları arasında Bitfinex, Bittrex, Poloniex gibi borsalar yer alıyor.

Litecoin nedir olduğu kadar tarihi hakkında daha fazla bilgi almak için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca güncel kripto para haberleri için bu sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

One thought on “Thodex Litecoin Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir